ZAPROSZENIE na WEBINAR „Rozwiązywanie sporów w czasie pandemii” 18-05-2020 / godz. 14:30

Międzynarodowe Centrum Mediacji

Jak rozwiązywać spory, kiedy nie działają sądy? Dokąd udać się po pomoc w związku z zaistniałym sporem – czy to w  relacji z kontrahentem spółki czy konfliktem wewnątrz przedsiębiorstwa – w tym szczególnym czasie? Co ze sporami już zawisłymi przed sądem?

Te i inne pytania niewątpliwie zadają sobie przedsiębiorcy w tym trudnym dla gospodarki i biznesu czasie.

Dotknięci takim problemem przedsiębiorcy przeglądają swoje kontrakty w poszukiwaniu klauzul związanych z siłą wyższą czy nadzwyczajnymi sytuacjami.
A ponieważ umowy pisze się na ciężkie czasy niewątpliwie, w niejednej umowie znajdą tego rodzaju klauzule i je zastosują. Pozostaje jednak pytanie jak rozwiązywać spory w sytuacji, w której nie działają sądy, a strony umówiły się na rozstrzyganie ewentualnych konfliktów przez właściwy sąd powszechny? Co mają zrobić przedsiębiorcy, których sprawy już zawisłe w sądach są właśnie odwoływane i mogą trafić na koniec kolejki w już i tak przeciążonych sprawami sądach?

Odpowiedzią na te i inne pytania mogą okazać się alternatywne metody rozwiązywania konfliktów (ang. Alternative Dispute Resolution), w tym mediacje.

Mediacje są doskonałym narzędziem nie tylko dla sporów już zawisłych w sądzie, ale i takich, które dopiero zaczynają się tlić. Możemy je zastosować w stosunkach zewnętrznych spółki (mediacje gospodarcze) lub też w przypadku sporów wewnętrznych (mediacje wewnątrzorganizacyjne), które na każdym poziomie w strukturze służą stronom w znalezieniu rozwiązań z jednoczesnym uczeniem się nowego sposobu komunikacji nieantagonizującej.

Te i inne zagadnienia poruszymy podczas webinaru poświęconego rozwiązywaniu sporów w czasie pandemii.

 

Czas: poniedziałek, 18 maja 2020 godz. 14:30

Prowadzący:
– Dr Ewelina Stobiecka, koordynator Międzynarodowego Centrum Mediacji oraz partner zarządzający w kancelarii Taylor Wessing
– Izabela Salicka, mediator MCM, mediator wewnątrzorganizacyjny, interwent kryzysowy i facylitator dialogu

Rejestracja do poniedziałku – 18 Maj 2020 – godz.10:00
https://www.ccifp.pl/wydarzenia/kalendarz/e/event/webinar-rozwiazywanie-sporow-podczas-pandemii.html